Firmy na Slovensku vznikajú stále v hojnom počte. Dá sa však povedať, že väčšina z nich rovnako ako rýchlo začala, tak aj skončí. Aj vy patríte medzi ľudí, ktorí v noci nezavrú oči a vo dne vyzerajú, že spia v stoji? Stále počítate, premýšľate predstavujete si svoju novú firmu? A v neposlednom rade úspech. Teraz je čas firmu založiť. V nasledujúcich riadkoch Vám zdôrazníme čo nerobiť, čomu sa vyhnúť. Dáme Vám aj pár myšlienok na zamyslenie.

Nedávajte výpoveď z práce skôr, než sa podnikanie rozbehne. Túto chybu opakuje väčšina začínajúcich podnikateľov. S predstavou, že za pár týždňov budú za vodou a všetko bude skvelé, za sebou páli mosty. Pamätajte – úspešné firmy nevznikli zo dňa na deň a svoje postavenie si budovali dlhé roky. Je pritom jedno či sú to bežné firmy alebo tzv. online firmy.

Prvé zarobené peniaze neklaďte ako akontáciu na reprezentatívne auto s vierou, že od teraz už budú peniaze chodiť na účet plynule a sami od seba. Firmy sa tomuto mnohokrát nevyvarujú a kvôli nasledujúcim problémom v začiatkoch skončia. Nepočúvajte ľudí, čo Vám vysvetľujú, že legálne sa zarobiť nedá. Naopak. Kto má hlavu a vytrvalosť na zrealizovanie „dokonalého zločinu“, ten ľahšie môže podnikať legálne a v pokoji sa vyspať. Rad ľudí ťahá predstava ľahkého zisku v podobe napríklad daňových podvodov, ale nie je to tak jednoduché a všetko je spätne vyhľadateľné. A vždy je niekto, kto sa môže rozhovoriť.

V dnešnej dobe majú budúcnosť slovenské firmy, ktoré budú mať na prvom mieste svojho zákazníka. Tie, ktoré prinesú niečo nové a budú sa snažiť svojho klienta uspokojiť tak, aby z predajne alebo pobočky odchádzal s úsmevom na tvári a dobrým pocitom. Naučte sa porozumieť svojím klientom a nestavajte všetko len na peniazoch. Tie prídu časom so spokojnými zákazníkmi, ktorí sa k Vám budú pravidelne vracať.

Firmy na Slovensku
4 (80%) 1 vote